معرفی انجیر خشک

انجیر خشک از جمله  خشکبارهای شکیل و خوشمزه است. در مهمانی ها در ظرف آجیل، انجیر خشک با گردی پرپیچ و خمش می درخشد و وسوسه ی خوردنش، رهایمان نمی کند. این خوراکی شیرین و پرطرفدار، می تواند جایگزینی عالی برای شیرینی جات مصنوعی باشد. انجیرخشک که با عشق چیده شده، با حوصله خشک شده و اکنون در دستان ماست تا سلامتی، لذت و خوشمزگی را برایمان رقم بزند. انجیرخشک را در وعده ی صبحانه قرار دهید و سرشار از انرژی شوید.

  

اولین استفاده ی ذکر شده از میوه های خشک، احتمالا به 1700 سال قبل از میلاد باز می گردد؛ زمانی که  سنگ نوشته های آن زمانها از رژیمهایی می گوید که در آن از انجیر، خرما و... استفاده می شده و در نانهایشان از میوه های خشک استفاده می کردند. میوه خشکهایی چون انجیرخشک، محصولی مهم در رژیمهای مدیترانه ای است. کشت زود هنگام میوه ها از جمله انجیر و نگهداری برای زمان بیشتر، گذشتگان را ترغیب به خشک کردن آنها می کرده است. شکارچیها می دیدند، میوه های از درخت افتاده، زیر نورخورشید خشک شده و شیرینی اش بیشتر گردیده و از آن زمانها روش خشک کردن مرسوم شد و انجیر از میوه های سنتی است که از دیرباز در رژیمهای غذایی فلسطین و مصر و... بوده است.

ترکیبات موجود در انجیر خشک

ترکیبات انجیرخشک، شامل: بتاکاروتن، ویتامین سی است، که در جلوگیری از سرطان بسیار مفید است. همزمانی وجود آهن و ویتامین سی، آن را به ماده ی مغذی بی نظیری برای کم خونها تبدیل کرده است. همچنین دارای پتاسیم است و برای کنترل فشارخون توصیه می شود. خوردن انجیرخشک همراه با گردو باعث تقویت حافظه می گردد.انجیر خشک به دلیل مواد مغذی بسیاری که دارد، انرژی بخش است و ضعف بدن را از بین می برد. باعث سفید شدن دندانها و استحکام لثه ها می شود. ادرار آور و در رفع یبوست بسیار تأثیرگذار می باشد. منبع مفیدی از فیبر است که گرسنگی را عقب می اندازد. همچنین به دلیل دارا بودن امگا3 و امگا6، باعث تقویت سیستم اعصاب، مغز و قلب می گردد.

خواص انجیر خشک مرغوب

  

با وجود فواید بسیار انجیر خشک، نظیر: درمان التهاب دستگاه تنفسی، رفع سوءهاضمه، درمان نفخ و بادمعده، از بین بردن بوی بد دهان و درمان زخم معده و... باید از نوع مرغوب و عالیش استفاده نمود. با وجود تنوع محصولات بازار، تشخیص نوع مرغوبش کمی سخت است، انجیر نباید بوی ترشیدگی بدهد. باید درست از آن نگهداری شده باشد که پوستش کهنگی نداشته باشد. رنگش روشن و درشت باشد و بیش از حد خشک و بدخوراک نباشد.  انجیر خشک ایرانی، به خصوص در باغهای استهبان استان فارس، بسیار عالی و باکیفیت است. همچنین، شهرستانهای داراب، کازرون و فیروزآباد ، از جمله بهترینها می باشند.

به اشتراک بگذارید
برچسب ها :
مطالب مرتبط
نظرات ثبت شده کاربران
تعداد نظرات ثبت شده :0
فرم ارسال نظر